0266 626 12 00 - info@heratermal.com.tr

DUYURULAR
Top Social

DUYURULAR

-

HERA TERMAL TESİSLERİ COVİD-19 TESİS İÇİ SALGIN TEDBİR PLANI

Tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de etkisini gösteren Covid 19 Pandemisi sürecinde İçişleri Bakanlığı kararına uygun olarak tesisimizin faaliyetine Mart ayında ara verilmişti.

Normalleşme sürecine geçtiğimiz bugünlerde Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığının konaklama tesisleri için uygun gördüğü tedbirler ve önlemler çerçevesinde siz misafirlerimizin sağlıkla tatil yapması için tesisimizi hazırlıyoruz.

Bu süreçte tüm personelimizin ve tesisimize giriş yapan tüm misafirlerimizin aşağıda belirtilen kurallara uyması zorunlu olup; duyarlı ve özenli davranması azami önem taşımaktadır.

UYULMASI ZORUNLU KURALLAR:

GENEL KURALLAR

 1. Personelin ve misafirlerimizin tesis içerisinde ve genel alanlarda maskesiz olarak dolaşması kesinlikle yasaktır.
 2. Tüm personelin hijyen kurallarına uygun davranması zorunludur.
 3. Personelin tamamı maske, siperlik ve gerekli dezenfektan teçhizatları ile çalışacaktır.
 4. Bu süreçte tesis personelinin dışardan ziyaretçi, akraba ve arkadaş kabulü kesinlikle yasaktır.
 5. Tesis personelinin Covid-19 belirtilerine uygun semptomlar göstermesi veya aileden ya da yakın zamanda görüştüğü kişilerden birinde Covid-19 teşhis edilmesi halinde personelin durumu idareye bildirmesi zorunludur.
 6. Covid-19 süreci boyunca tesise ve havuzlara günlük misafir kabul edilmeyecektir.
 7. (1+1) odalarda 4 kişi, (2+1) odalarda 6 kişinin üzerinde konaklama yapılması kesinlikle yasaktır.
 8. Asansörleri (aynı aileden değilse) en fazla 2 kişi maskeli olarak kullanabilecektir.
 9. Misafirlerimiz, konaklama sürecinde koronavirüs semptomlarından bir veya birkaçını göstermesi halinde derhal sağlık odası, idari ofisler, resepsiyon veya (gece olması halinde) güvenlik birimine bildirmek zorundadır.
 10. Tesisimizde çocuk oyun salonu, mescid ve kapalı alanda bulanan kafeterya alınan tedbirler kapsamında kullanıma kapalı olacaktır.
 11. Misafirlerimizin tesis dışından yemek siparişi vermesi halinde sipariş veren kişi tesis girişine gelerek siparişini alacaktır. Dışarıdan teslimata gelen kurye vb. kişiler tesise alınmayacaktır.
 12. Kullanılan maske eldiven vb. tıbbi atıklar tesis içerisindeki ortak alanlara konulan maske ve eldiven atık kutularına atılacaktır. 
 13. Misafirlerimiz tesis içerisindeki resepsiyon, termal alanlar, sağlık odası, market, spor salonu gibi ortak alanlarda bulunan el dezenfektanlarından faydalanabilecektir.
 14. İhtiyaç dahilinde misafirlerimiz, maske, siperlik vb. koruyucu ekipman ihtiyacını tesis içerisinde bulunan Aylin İç Giyimden karşılayabilecektir.
 15. Tesis içerisinde bulunan tüm ortak alanlarda koronavirüsten korunma yöntemleri, sosyal mesafe ve hijyen kuralları ikaz levhaları, işaretleri yer almaktadır. Herkesin bu ikazlara uygun şekilde özenli davranması zorunludur.
 16. Resepsiyon, koridorlar, market, sağlık odası, termal alan vb. ortak alanlara yerleştirilen bekleme ve yön uyarılarına uygun şekilde hareket edilerek sosyal mesafenin korunması zorunludur.
 17. Resepsiyon, idari ofisler, spor salonu vb. kapalı alanlar sık sık havalandırılacaktır. Klima kullanımı zorunlu haller dışında yapılmayacaktır.

GÜVENLİK BİRİM KURALLARI

 1. Tesise giriş yapan tüm misafirlerimiz güvenlik birimi tarafından ateş ölçümü yapılarak içeri alınacaktır. Ateş derecesi 38 ve üzeri olan kişiler içeri alınmayacak ve derhal en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

RESEPSİYON BİRİM KURALLARI

 1. Giriş ve çıkış esnasında resepsiyon önünde 1 (bir) den fazla misafir bulunmayacaktır. Resepsiyona geldiğinizde bekleyen var ise yazılı sosyal mesafe yazılarına uygun olarak beklenecek, bilgileri alınarak sıra kendisine geldiğinde resepsiyon tarafından çağırılacaktır.
 2. Resepsiyon birimimizde tesiste konaklama yapacak kişilerin tamamının tüm bilgileri eksiksiz kaydedilecektir.
 3. Misafirlerimizin geldiği yer ile ilgili resepsiyon tarafından kayıt tutulacaktır. 

KAT HİZMETLERİ BİRİM KURALLARI

 1. Oda çıkışında odanın en az 2 saat havalandırması yapıldıktan sonra personel tarafından temizliğe geçilecektir.
 2. Gerekli dezenfektan ve temizlik yapıldıktan sonra odanın en az 24 saat boş bırakılmasından sonra oda misafirlerimizin hizmetine sunulacaktır.
 3. Yapılan dezenfeksiyon ve hijyen uygulamaları ile ilgili olarak, misafirlerimiz için odalarda tek kullanımlık “odalarımızda yapılan temizlik ve hijyen uygulaması” bilgilendirme broşürleri yer almaktadır. (EK-1)
 4. Haftada bir olmak üzere nevresim ve havlularda ücretsiz değişim yapılacaktır. 
 5. Odalar teslim edildikten sonra misafirlerimizin talebi halinde yapılan dönem içi ücretli temizlik uygulaması Covid 19 süreci boyunca güvenlik gerekçesiyle yapılmayacaktır.

TERMAL ALAN – SPA – HAVUZ BÖLÜMÜ BİRİM KURALLARI

 1. Termal alan ve yüzme havuzlarımızda gün içerisinde ilaçlama yapılarak dezenfeksiyon sağlanacaktır.
 2. Havuzlarda sosyal mesafeye dikkat edilmesi zorunludur.
 3. Yüzme havuzu ve termal alanda bulanan şezlonglar sosyal mesafeye uygun olarak 1,5 metre kuralına göre yerleştirilmiştir. Misafirlerin şezlongların yerini değiştirmesi kesinlikle yasaktır.
 4. İç mekanda bulunan termal alana 20 kişilik gruplar halinde misafir kabul edilecektir. İçerde kalma süresi 45 dakika ile sınırlandırılmış olup tüm misafirlerimizin buna uygun davranması zorunludur.
 5. Spa bölümünde yalnızca aile banyoları kullanıma açık olup, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi uyarınca kese köpük ve masaj gibi temas gerektiren uygulamalarda hizmet verilmeyecektir.
 6. Termal alanlarda bulunan buhar odası bu süreçte hizmete kapalı olacaktır.
 7. Sauna kullanımı aynı anda 2 kişi ile sınırlı tutulacaktır.

SAĞLIK ODASI BİRİM KURALLARI

 1. Sağlık odasında aynı anda birden fazla misafir kabulü yapılmayacaktır.

SPOR SALONU BİRİM KURALLARI

 1. Spor salonumuzda Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan spor salonları için kontrollü çalışma rehberine uygun olarak hareket edilmesi zorunludur.
 2. Spor salonunda herkesin sosyal mesafe kurallarına uyması ve siperlik kullanması zorunludur.
 3. Spor aletlerini kullanırken tüm misafirler kişisel havlu vb. meteryallerini spor aletleri üzerine yayarak kullanım yapacaktır.
 4. Yoga, pilates vb. grup sporlarında sosyal mesafeye uygun olarak yerleşim yapılacaktır.
 5. Tüm spor aletleri her müşteri kullanımından sonra alkol bazlı dezenfektanlar ile temizlenecektir.

RESTAURANT BİRİM KURALLARI

 1. Restaurantta yemek esnasında tüm personel sosyal mesafeye dikkat ederek oturacaktır.
 2. Restaurantımız bu süreçte hijyen kuralları çerçevesinde odalara servis yaparak hizmet verecektir. Kapalı alan içerisinde müşteri kabulü yapılmayacaktır.

DIŞ ALAN KAFETERYA KURALLARI

 1. Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi gereği kafeterya alanında ortak kullanıma açık olarak okey, tavla, iskambil kağıdı vb. materyaller ile oyun oynanması yasaktır.
 2. Dış alanda bulunan masalarda aynı aileden olmaması halinde 1.5 metre sosyal mesafe şartı sağlanmadan oturulması yasaktır.

 

       
 

Sizlerin güvenliği ve sağlığı için oluşturduğumuz COVİD-19 önlemleri çerçevesinde kurallara uygun davranmanız güvenli ve sağlıklı bir tatil yapabilmeniz için büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte anlayışınız ve katkınız için Hera Termal Devremülk Tesisleri olarak şimdiden teşekkür eder, keyifli sağlıklı mutlu bir tatil dileriz.

 

 
 

Hera Termal Devremülk Tesisleri Covid-19 Sorumluları:

Nur ÇETİNKAYA CİHAN (İdari Birim)

Asude GÜLÜMSER (İdari Birim)

Ülkü PAŞ (İdari Birim)

Ramazan KOCAKAYA (İdari Birim)

Büşra YILMAZ (Hemşire)

Ahmet Turan GÜRLER (Tesis Doktoru)

Mustafa TAŞKAN (Resepsiyon)

Mükerrem DEMİR (Termal Alan)

Okan ÇELİK (Termal Alan)

   

En yakın sağlık kuruluşu telefon ve adres bilgileri

Bigadiç Devlet Hastanesi

Adres: Çavuş Mh. Gazi Bulvarı No: 4

Tel: 0 266 614 13 00

Acil Ambulans: 112

 
   

Tesisi İçi Dahili Telefonlar

Sağlık Odası: 1012

Resepsiyon  : 1005

İdari Ofisler : 1010

Güvenlik      : 1004 (24 Saat)